Sakal ve Bıyık Ekimi

Sakal ve Bıyık Ekimi

Sakal ve Bıyık Ekimi

Sakal ve bıyık ekimi, erkekler için çok önemli bir sorunun çözümüdür. Her erkek biçimli, doğal ve iyi görünen sakal ve bıyığa sahip olmak ister. Ancak çeşitli sebeplere bağlı olarak istediğimiz bu sonuca ulaşmamız mümkün olmayabilir. İşte bu durumda sakal ve bıyık ekimi uygulaması devreye giriyor. Sakal ve bıyık ekimi gibi kolay bir işlem ile istenilen görüntü yakalanabiliyor. Dolayısıyla hem sosyal yaşama etkisi büyük olan bir sorun ortadan kaldırılmış oluyor, hem de memnun edici sonuçlar ortaya çıkmış oluyor. Buna bağlı olarak yaşam kalitenizi artırdığınızı da söyleyebiliriz. Diğer taraftan merak edenler ve bir uzman ile görüşmeden önce genel bir bilgi almak isteyenler için sakal ve bıyık ekimi uygulamasının detaylarından bahsedelim. Böylece siz de aklınızdaki sakal ve bıyık ekimi sorularının cevaplarını bulabilirsiniz. Buna göre de seçiminizi yapabilir, bir uzman ile görüşerek kolayca hayatınızı güzelleştirebilirsiniz. Şimdi hep birlikte görelim sakal ve bıyık ekimi uygulamasının detayları nelerdir, bu uygulama nasıl gerçekleştirilir ve ne tür süreçler bizi bekliyor…

Sakal ve Bıyık Ekimi Uygulaması Hakkında Detaylar

Sakal ve bıyık ekimi, pek çok kişi için bir zorunluluk haline gelebilir. Çünkü seyrek çıkan sakallar istenmeyen ve memnun etmeyen bir görüntü oluşturuyor olabilir. Oysa sakal ve bıyık ekimi uygulaması sayesinde buna katlanmak zorunda değilsiniz. Evet, belki hayatsal bir problem değil ama insan psikolojisini etkileyen önemli bir unsurdan bahsediyoruz. Bu yüzden de imkânlar izin verirken bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. Gelelim şimdi sakal ve bıyık ekimi uygulamasının detaylarına… Sakal ve bıyık ekimi uygulamasının temeli ensedeki saç açısından verimli olan kısımlardaki köklerin alınması ve daha seyrek alanlara yerleştirilmesi işlemine dayanır. Sakal ve bıyık ekimi işleminde 0.6 – 0.7 mm’lik son derece ince uçlar kullanılır ve bu sayede el ile dikkatli bir alım yapıldığı takdirde hiçbir sorun ile karşılaşılmaz. Sakal ve bıyık ekimi tam olarak bu uygulamaya dayanır.

Ayrıca uygulamanın önemli bir detayı da istenen yoğunluktur. Sakal ve bıyık ekimi yapılırken doğallık gözetilir. Siz yoğun bir sakala sahip olmak istiyor olabilirsiniz ama saç, favori, sakal ve bıyığınız bir bütün olarak değerlendirildiğinde yoğun sakal doğal görünmüyor olabilir. Bu noktada uzmanların görüşleri dikkate alınmalı ve doğal sonuçlar yaratılmalıdır. Özellikle belli bir bölgede sakal kaybı varsa ise bütünlük oluşturacak yoğunlukta sakal ve bıyık ekimi gerçekleştirilerek çözüm bulunabilir.

Sakal ve Bıyık Ekiminde Kök Miktarları

Sakal ve bıyık ekiminde kaç adet sakal kökünün taşınacağı ya da nasıl konumlandırılacağı planlanmalıdır. Bu rakamı belirleyen en önemli unsur ise şüphesiz ki sakal ve bıyık ekimi yapılacak alanın genişliğidir. Örneğin, sakal ve favori ekimi yapılacaksa tamamen köse birinden söz ediyorsak, istenilen sıklığa da bağlı olarak 3000 ile 5000 kök arasında bir miktarda ekim gerçekleştirilir. Genel olarak ise toplamda en az 3000 kök, sakal ve bıyık ekimi uygulamasında tatmin edici sonuç vermektedir. Sakal ve bıyık ekiminde bu ortalamalar tercih edilebilir.

Sakal ve Bıyık Ekimi Sonrası Süreç

Sakal ve bıyık ekimi uygulamasında, ekim esnasında kullanılan iğnelerin batırıldıkları noktadan çıkan kan pıhtıları koyu kırmızı bir görünüme sebebiyet verir. Yani sakal ve bıyık ekimi sonrasında kırmızı bir görünüm ile karşılaşmak sizi korkutmamalıdır. Bu gayet doğal bir durum… Bu durum ilk banyodan sonra ortadan kalkacaktır. Sakal ve bıyık ekiminin ardından takip eden 24 – 48 saat sürecin sonunda yıkama gerçekleştirilebilir. 10. gündeki kabuk dökme işleminden sonra sakallar görünmeye başlar. Bu süreçte karşılaşacaklarınız ise şöyle; sakal ve bıyık ekiminin ardından yeni köklerin beslenmesini sağladığından yoğun bir kanlanma olacaktır. Buna bağlı olarak da kıl köklerinde sivilce benzeri kırmızılıklar görülebilir. Bunlar sizi korkutmamalıdır. 2 – 3 gün içerisinde bu oluşumlar ortadan kaybolurken, 1 – 2 haftalık süreçte de hiçbir kırmızılık kalmayacak hale gelir. Yani sakal ve bıyık ekiminin başarıları gözlenmeye başlanır.

Ne zaman tıraş olabilirim?

Sakal ve bıyık ekimi yaptıranların en çok sorduğu sorulardan biri de budur. Çünkü aslında bu soru ile insanların merak ettiği, ne zaman doğal ve normal sürecin başlayacağıdır. Sakal ve bıyık ekimi aslında son derece tehlikesiz ve sıkıntısız bir uygulamadır. Yani sizi büyük bir sıkıntı içerisine sokmaz ve can yakıcı bir sürece sebep olmaz. Ancak diğer taraftan sakal ve bıyık ekiminin ardından ne zaman normale dönüleceği de merak ediliyor. Köklerin iyice tutunması ve yeni yerine alışması için bu süreci beklemek yerinde olacaktır.

Ayrıca bir de önemli uyarıda bulunmak gerek. Sakal ve bıyık ekimi yapıldıktan ve 20 gün geçtikten sonra bazı kişilerde şok dökülme denilen yoğun bir dökülme gözlenebilir. Bu sakal ve bıyığın belli bir kısmında gözlenir. Ancak sakal ve bıyık ekimi sonrasında yaşanan bu durum geçici bir dökülmedir ve korkulmamalıdır. 4 – 8 aylık süre sonunda sakal ve bıyık ekimi gerçek sonuçlarını verecek ve dökülen yerlerden yeniden çıkacaktır. Üstelik 2 yıllık sürenin sonunda kalite artışı gözlenecek, sakallarınız daha da sağlamlaşacaktır.

Sakal ve Bıyık Ekimi Kimlere Yapılabilir?

Sakal ve bıyık ekimi, pek çok kişinin çeşitli sebeplere bağlı olarak ihtiyaç duyduğu bir uygulama. Bugüne kadar pek çok kişinin tercih ettiği işlem, memnuniyet veren sonuçlar doğurmuştur. Üstelik tıp ve teknolojinin birlikte gelişimi de bu sürece katkı sağlamış, mükemmel sonuçlar ortaya çıkarılmaya başlanmıştır. Diğer taraftan tüm bu başarılı sonuçlara karşın herkesin aklına gelen ilk sorulardan biri sakal ve bıyık ekiminin kimlere yapılabileceğidir. Siz de bu soruyu soruyor ve sakal ve bıyık ekimi için uygun olup olmadığınızı merak ediyorsanız cevabı ilerleyen cümlelerde bulabilirsiniz.

Sakal ve bıyık ekimi öncesinde ilk olarak dökülmenin ya da sakal çıkmamasının sebeplerine bakılır. Yani sakal ve bıyık ekimi işlemine buna göre karar verilecektir. Kişinin ergenlik dönemini tamamlamış olması en önemli kriterlerden biridir. Sakal ve bıyık ekimi için bir ön koşul olarak kabul edilen bu şart, genellikle 24 yaşına kadar beklenilmesini ön görüyor. Çünkü 24 yaşına kadar ergenlik sürecinin devam edebildiği biliniyor. Diğer taraftan hormonal rahatsızlıklar ve metabolik hastalıklar, sakal ve bıyık ekimi işlemi için önemli birer kriter olacaktır.