Mezoterapi

Mezoterapi

Mezoterapi

Saç dökülmesi hayatın bir gerçeğidir ve yetişkinlerin büyük bir çoğunluğunun  bununla başa çıkması gerekir. Bazılarımızın diğerlerinden daha erken saç dökülmesi yaşar. Şanslıyız ki, ileri medikal teknoloji bize yadsınamaz bir doğa gücü ile çok yönlü saç restorasyon çözümleri sunuyor.

Mezoterapi, amino asitlerin, vitaminlerin, enzimlerin, minerallerin ve diğer önemli besinlerin doğrudan alıcı bölgeye enjekte edilmesini içeren cerrahi olmayan basit bir saç restorasyon tedavisidir.

Mezoterapinin bir diğer önemli avantajı, vücudun iyileştirici faktörlerini tetikleme, saç foliküllerinin etrafındaki cildin onarımını ve yenilenmesini kolaylaştırmasıdır.

Kısacası, mezoterapi, en çok ihtiyaç duyulan besinlerin doğrudan saç foliküllerini beslemesi ve vücudun onarım mekanizmasını, saç uzamasını ve restorasyonunu daha da artırmak  için tasarlanmıştır.

 

Saç Mezoterapisi için uygun adaylar

Mezoterapi saç dökülmesi tedavisi için uygun adaylar saç dökülmesi ve saç seyrelmesinden muzdarip kadınlar veya erkeklerdir.

Türkiye'de mezoterapi, alopesi areata, traksiyon, traksiyon alopesi, erkek tipi saç dökülmesi, androgenetik alopesi, dağınık saç dökülmesi, sedef hastalığı ve dermatit gibi saç derisi hastalıklarını ve birden fazla saç dökülmesi durumlarını iyileştirmek için etkili bir saç restorasyon tedavisidir.

Mezoterapi, hamile kadınlar, emziren kadınlar veya bazı hastalıkları olan hastalar için önerilmez.

 

Mezoterapi Türkiye işlemi

Türkiye'de mezoterapi işlemi cildin epidermal tabakasını enjekte ederek gerçekleştirilir. . Cildin altındaki dokulara nüfuz ederek, yüzeyin 1 mm altında kalan mezoderm katmanını uyarır ve uyarıldığında, saçın doğal uzama ve restorasyon sürecini kolaylaştırır.

Türkiye'de saç mezoterapisi,  hem kadınlar hem de erkeklerde alopesi areata'dan muzdarip hastalar, saç seyrelmesi ihtimali olan hastalar veya saç dökülmesinin erken dönemlerinde olan hastalarda yeniden uzamayı kolaylaştırmak için mükemmel bir saç restorasyon tedavisidir.

 

Türkiye'de tipik bir Mezoterapi seansı, saçsız alanın genişliğine bağlı olarak 10 ila 30 dakika sürer. Saçların tekrar istenilen şekilde uzaması için yaklaşık 10 seans gerekir. İşlem neredeyse ağrısızdır ancak bazı kişiler tedaviden sonra hassasiyet ve/veya ağrı yaşayabilir.

Ciddi saç dökülmesi veya saç seyrelmesinden  muzdarip hastalar, kalıcı ve doğal bir çözüm aradığında, saç ekimi Türkiye uygun bir seçenek olabilir.