Kadınlarda Saç Ekimi

Kadınlarda Saç Ekimi

Kadınlarda Saç Ekimi

Türkiye'de kadınlar için FUE saç ekimi

Kadın saç dökülmesi birçok kadın için rahatsız edici bir deneyimdir - ama artık öyle olmak zorunda değil.  Kadın saç dökülmesi tedavisinde ve kadınların saçları konusunda her gün karşılaştığı güven problemini çözmede uzmanlaşmış doktorlarıyla hizmetinizdedir.

Saç dökülmesi, kadınlara göre erkeklerin problemiymiş gibi gözüksede, kadınların neredeyse her yaşta, çeşitli nedenlerden dolayı saç dökülmesi veya seyrelmesi yaşama olasılıkları vardır.

 

Kadınlarda saç dökülmesi

Her üç kadından biri saç dökülmesi yaşıyor.  Kadınlarda saç dökülmesinin çeşitli nedenleri olabilir. Saçların doğal büyüme döngüsüne müdahale edebilecek çok sayıda katkıda bulunan faktör vardır bunlar; saçların doğal büyüme döngüsünü gerçekleştirmesini engelleme potansiyeline sahip olan ilaçlar, hastalıklar, enfeksiyonlar veya kimyasallardır.

İyi haber şu ki, kadınlarda saç dökülmesi tersine çevrilebilir - Türkiye'deki kadın saç ekimi, güvenli ve kalıcı bir şekilde sağlıklı ve canlı saçlara ulaşmanıza yardımcı olabilir.

 

Türkiye'de kadınlar için FUE saç ekimi

Kadın saç çizgisinin şekli, erkeklerinkinden farklıdır. Erkeklerde meydana gelen ön temporal bölgedeki saçın azalması yerine, kadınlarda saç çizgisi aşağı çekilir ve yuvarlak bir saç çizgisi meydana gelir.

Kadın saçı ekimi uzmanlarımız, oluşturulan saç ekim paternlerinin genç bir kadının saç çizgisinin görünümünü oluştuğundan emin olmak için her uygulama alan açısını titiz ve dikkatli bir şekilde yeniden oluşturur.

Ayrıca, en etkili saç restorasyon tekniğini geliştirmek için hastanın yaşını, etnik kökenini, kafa şeklini, yüz özelliklerini, saç dökülmesinin evresini oluşturan önemli faktörleri göz önünde bulundururlar. 

 

FUE kadın saç ekimi Türkiye işlemi 

Saç Ekimi İşleminden Önce

İşlemden 2 hafta önce sigara içmeyi ve aspirin, ibuprofen veya E vitamini içeren ilaç veya vitamin takviyesi almayı bırakmanız önerilir.

Ayrıca işlemden 1 hafta önce saç kesilmemesi veya boyanmaması tavsiye edilir. İlk konsültasyon sırasında saç ekimi doktorumuz estetik hedeflerinizi, beklentilerinizi dinleyecek ve endişelerinizi giderecektir.

Türkiye'de bir kadın saç ekimi ameliyatı sırasında, sağlıklı saç kökleri donör alandan (yüksek saç yoğunluğu olan bölgeler) çıkarılır ve alıcı alanlara (saç dökülmesi alanları) implante edilir.

Bununla birlikte, kadın kellik allanları erkeklerde meydana gelenlerden daha geniş olduğundan, bu oldukça zor olabilir.

Saç ekimi yapıldıktan sonra saç kökleri, herhangi birinin saçlarıyla aynı şekilde uzar ve yerini saç büyüme şekillerinize uygun doğal saçlara bırakır.

Nakledilen saçların uzamaya başlaması yaklaşık 4-6 ay sürer. Hastaların, işlemden 12-18 ay sonra bir saç ekiminin tüm sonuçlarını fark etmeye başlaması beklenmektedir.

 

Kadınlar için saç ekimi Türkiye teknikleri

Kadın teknikleri için saç ekimi ameliyatı eşsizdir ve erkekler için saç ekimi tekniklerinden farklılık gösterebilir - ve foliküllerin donör bölgelerinden nasıl çıkarıldığı konusunda kadından kadına bile farklılıklar olabilir.

 

FUE Kadın Saç Ekimi Tekniği

Türkiye'deki saç restorasyon uzmanlarımız, folikülün üst kısmının etrafındaki deriye dairesel bir kesi uygulanarak yapılan saç köklerinin  ayrı ayrı toplanması olan foliküler ünite ekstraksiyonunu (FUE) kullanıyor.

Saç dokusu daha sonra titizlikle çıkarılır kadın saç ekim işleminde son aşamada olan saç dökülmesi bölgesine implante edilir. Çıkarılan tüm greftler ekim için özenle hazırlanır ve mükemmel düzeni, yönü, deseni ve uyumu elde etmek için dikkatlice implante edilir.

 

DHI kadın saç ekimi tekniği

Kadın saç ekimi ile doğrudan saç ekim yöntemi (DHI Türkiye), saç köklerinin tek tek doğrudan saç dökülmesi bölgesine implante edilmesini içerir. Her saç kökü , bir DHI aleti (DHI implantı) kullanarak doğal sonuçlar ve maksimum kapsama sağlayan kesin bir doğrultuda, açıda ve derinlikte implante edilir. DHI implanter kullanımı, uygulama alanında delik veya yara oluşturma gereğini ortadan kaldırır. 

Saç ekimi ameliyatının aşamaları

1. Saç çizgisi tasarımı ve planlaması

Sağlık ekibimiz, donör ve uygulama alanlarınızı belirleyecek ve sağlıklı donör bölgeyle en doğal görünümlü saç çizgisini elde etmenize yardımcı olacak planı kişiselleştirmek için çalışacaktır.

2. Greft hasadı

Foliküller başın arka tarafından çıkarılacaktır. Bu işlem, çapı 0.7-0.8 mm'lik mikro delikler oluşturan mikro motor tarafından gerçekleştirilir. Mikro motor, donör alanda çok küçük kesi oluştuturaraksaç foliküllerini toplamak için kullanılır. Donanımlı ekibimiz folikül greftlerini inceler ve yerleştirme için hazırlar. Foliküler ünite greftleri, her foliküldeki saç sayısına bağlı olarak gruplar halinde düzenlenir.

3. Uygulama alanında delik oluşturma

Lokal anestezi uygulandıktan sonra, uygulama alanı cerrahi işlem için hazırlanır. Delikler açıldıktan sonra, uygulama alanındaki küçük deliklere foliküler ünite greftleri implante edilir.

4. Greft yerleştirme

Greftler, her folikül içindeki saç sayısına bağlı olarak önceden planlanan yönde birer birer yerleştirilir.

 

Kadın saç ekimi işleminden sonra neler olur

Saç ekimi ameliyatları hastanede kalmayı gerektirmez ve hastalar aynı gün otellerine geri dönebilirler. Saç ekimi cerrahınız saç ekimi ameliyatı talimatlarını ayrıntılı olarak açıklayacaktır.

 

Türkiye'de kadın saç ekimi için uygun adaylar

Kadın saç ekimi için ideal adaylar, orta derecede saç dökülmesi olan sağlık durumu iyi olan kadınlardır. Makul beklentilere ve gerçekçi kozmetik hedeflere sahip olmak önemlidir.

 

Kadın saç ekiminde iyileşme süreci

Kadın saç ekimi ameliyatından sonra saç deriniz ağrılı ve hassas olabilir. İlgili saç ekimi cerrahınız sizden birkaç gün ağrı kesici ilaç almanızı isteyebilir. Ayrıca saç deriniz en az bir veya iki gün boyunca bandajlı olması gerekecek. Doktor ayrıca birkaç gün boyunca alınması gereken antibiyotik veya antienflamatuar ilaç da verebilir.

Çoğu kadın hasta , saç ekim ameliyatından 2 ila 5 gün sonra çalışmaya dönebilir. Sürecin normal akışına göre ekilen saçlar ameliyattan sonra 2 ila 3 hafta içinde dökülecek.  Yeni saçlar birkaç ay içinde çıkmaya başlayacaktır.  Bazı saç ekimi cerrahları operasyondan sonra saç uzamasını arttırmak için minoksidil (Rogaine) yazabilir.